13

خوانش انتقادی همه چیز

بی تجربگی

Posted by lord13 در ژوئیه 23, 2008

تا به حال فکر کرده اید چرا ما به فیلم احتیاج داریم؟ چرا باید ساعت ها به تماشای چیزی بپردازیم که ممکن است گاهی تخیلی باشد و گاهی اتفاقی در جایی دوردست باشد؟ به نظر من علت این است که ما امروز در خانه هایمان دچار کمبود تجربه شده ایم یا کمبود اتفاق در زندگی!
اگر به زندگی چند صد سال پیش برگردیم می بینیم اتفاقاتی مثل جنگ ها یا حوادث طبیعی و حتی خشکسالی ها باعث می شد انسانها با چالش هایی روبرو بشوند و مجبور باشند تقریبا» تمام وقتشان را برای آن بگذارند.اعتقاد به چیز های عجیب و ماورایی زندگی آن ها را دچار نوعی هیجان ذاتی می کرد.کوچ ها و جنگ ها باعث جهان بینی جدید و تولید افسانه هایی می شد که خود مردم آن ها را بازی می کردند.ولی امروز ما در خانه هایمان که ممکن است حتی یک باغچه هم ندارند زندگی می کنیم.صح سر کار می رویم کار می کنیم و شب خسته می خوابیم.هیچ روزی برایمان از این قاعده خارج نیست.و پس از مدتی یک جای خالی و خلا در زندگی مان احساس میشود و آن تجربه های جدید است.به قول پینک فلوید گاهی سعی می کنیم با گیتار جدید ماشین قوی تر و چیز های دیگر آن را پر کنیم ولی آیا می شود؟
همین حس خلا درونی است که ما را مجبور می کند برای پر کردن آن و ایجاد احساسات جدید خیره به یک تصویر ساعتها دنیای خودمان را فراموش کنیم و خود را در یک دنیای دیگر ببینیم.جایی که حتی عقلانی نیست ولی به ما تجربه جدیدی می دهد.یک احساس جدید.گاهی ما را به فکر وا می دارد و ما را به طور خلاصه مشغول می کند تا بتوانیم تاخی دنیای یکنواخت اطرافمان را تحمل کنیم.درست مثل چاشنی های غذا.مثل کیکی که مادر دوران بچگی همراه شربت های تلخ به ما می داد!

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s

 
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: